Doktorlar ve hemşireler koronavirüs hastalarını tedavi etme becerilerini öğrenmek için VR kullanıyor


Dünya çapındaki hastaneler sağlık profesyonellerinde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarından, insanlar bulaşıcı hastalıkların tedavisinde çok az deneyimi olan ya da hiç deneyimi olmayanlar bile COVID-19 hastalarına yardımcı olmak için aralarından çıkarılmaktadır.
Diz cerrahisi veya nöroloji gibi diğer alanlarda uzman olan binlerce doktor ve hemşireyi ve tıp alanına yeniden giren emekli uygulayıcıları eğitmek için - bazı hastaneler beklenmedik bir yöntem uyguluyor: sanal gerçeklik simülasyonları.
Los Angeles'taki Cedars-Sinai hastanesinde, 300'den fazla doktor, VR aracılığıyla koruyucu giysiler giyerken hastanın semptomlarını değerlendirme veya CPR yapma gibi becerileri öğrendi.
  "Bir hastayla odada olduğunuzu hissediyorsunuz," dedi Cedars-Sinai Tıp Merkezi'ndeki Kadın Klan Simülasyonu İleri Klinik Beceriler Merkezi Direktörü Russell Metcalfe-Smith. "Simülasyonda verdiğiniz kararlara dayanarak, bir yön diğerine götürecektir. [Doktorların] olması gereken yere ulaşmak için hızlı bir şekilde böyle bir sanal ortama atladık."
  Ülke çapındaki hastanelerdeki doktorlar ve hemşireler şu anda koruyucu ekipmanların doğru şekilde takılması ve çıkarılması, tipik olarak sadece kritik bakım personeli tarafından kullanılan ventilatörlerin nasıl kullanılacağı, temel CPR ve yaşam desteği ve tanı yönetimi.

  Ancak zaman ve kaynaklar sınırlı olduğu için VR gibi teknolojilerin boşlukları doldurmasına kapı açıldı. Tıp endüstrisinin uzun zamandır VR'yi erken benimsediği göz önüne alındığında tıbbi prosedürler için veya diş hekiminde dikkat dağıtıcı tedavi olarak kullanmaktan cerrahlar için bir eğitim yöntemine kadar , hastaneler için doğal bir yer.
  Metcalfe-Smith, "Bir [doktorun düşünme] sürecini gözlemlemenin çok değerli olduğunu gördük - ve hepsi de sosyal mesafeyle yapıldı," dedi. "Büyük grupları bir araya getiremediğimizden, aynı deneyimi sunmak için böyle teknolojiye güvenmek zorunda kaldık - ve bunun için minnettarız."
  Hastane, tıp uzmanlarının daha fazla uygulamaya ihtiyaç duyabileceği prosedürler hakkında ayrıntılı geri bildirim ve metrikler sağlayan başlangıç Virti yazılımını kullanıyor Cedars-Sinai programı Ocak ayında kullanmaya başladı ancak salgının yayılmasıyla Mart ortalarında daha fazla sağlık çalışanına dağıtıldı.

  0 Yorumlar

  Yorum Gönderme

  Post a Comment (0)

  Daha yeni Daha eski