Google, çalışanlar için aile iznini 14 haftaya çıkarıyor


Google, 
koronavirüs salgını okulları kapalı kalmaya zorladığı 
için çalışanlarına ailelerine bakmak için sekiz hafta daha ücretli izin veriyor .
Teknoloji devi şimdi küresel pandemi nedeniyle 14 haftalık ek izin sunuyor , şirket CNN Business'a doğruladı. Geçen ay, dört ay daha alma seçeneği ile bakıcılarına iki hafta izin verdi. Bir sözcü, çalışanların art arda haftalar sürebilir veya çalışma saatlerini birkaç gün içinde ayarlayabileceğini söyledi.
Söz konusu politika, politika Google'ın yalnızca 100.000'den fazla olan tam zamanlı küresel işgücü için geçerli olacak ve binlerce satıcı ve yüklenici için geçerli olmayacağını da sözlerine ekledi.
  Google'ın GOOG ) hareketi , geçen hafta çalışanlarına 12 haftalık ücretli ebeveyn izni veren teknoloji rakibi Microsoft MSFT ) tarafından benzer bir hareket izliyor .
  Koronavirüs dünyadaki okulları kapanmaya zorladı, UNESCO 188 ülkede okul kapanmasının dünya öğrenci nüfusunun % 91'inden fazlasını etkilediğini tahmin ediyor - yaklaşık 1,6 milyar çocuk ve genç yetişkin. Bazı ABD eyaletleri okul kapanışlarını uzattı , bazı valiler okulların akademik yılın geri kalanında kapalı kalacağını ilan etti.

  0 Yorumlar

  Yorum Gönderme

  Post a Comment (0)

  Daha yeni Daha eski