Netflix, Abonelerinin Bu Yıl İçeriği Bitmeyeceğini Söyledi


Koronavirüs Hollywood'u durma noktasına getirirken, Netflix rekor başarı elde etti. Ancak, akış devinin iyi stoklanmış gelecek göstergeleri bu büyümeyi sürdürmek için yeterli olacak mı? Netflix bu hafta, bu yıl gösterime girecek filmlerin ve dizilerin çoğunu filme aldığını açıkladı ve Tiger King gibi hit şovlarının kuru çalışabileceği veya bir sonraki Unorthodox'un ertelenebileceği endişelerini gözden geçirdi.
İçerik şefi Ted Sarandos, "2020 seri film ve film dizimiz büyük ölçüde çekildi ve tüm dünyadaki mekanlarda uzaktan post prodüksiyonda." Dedi.
"Ve biz aslında 2021 sayfalarımızda oldukça deriniz. Bu yüzden etrafta hareket etmeyi öngörmüyoruz." Analistler, Netflix'in ölçeği, devam eden üretimleri ve küresel mevcudiyeti açısından, salgın fırtına.
"Diğer herhangi bir stüdyo ... kutuda veya post prodüksiyonda hala üzerinde çalışabilecekleri dört veya beş filme sahip olabilir. Ancak Netflix'te muhtemelen yüzlerce var," dedi Katılımcı İlişkileri kıdemli analisti Jeff Bock.
"Netflix tarafından finanse edilen birçok yapım var, neredeyse akıl almaz. Neredeyse tüm stüdyoların oluşturduğu kadar içerik ortaya koyuyorlar."
Derin cep platformu aynı zamanda yerli kitleler için içerik altyazılı olarak lisanslamak için denizaşırı ortaklardan oluşan geniş ağına dönüşebilir.

'Canını yakmak'

Ancak, kimsenin tahmin edemeyeceği bir kapanma daha uzun sürmezse, Netflix'in içerik hattının bile kaçınılmaz sınırları vardır.
"Her hafta çok fazla içerik yayınlamayı seviyorlar," dedi Bock. "Belki de kilitlenme açısından dördüncü ya da beşinci aya girerken ... kesinlikle oyunun önünde olacaklar, ama kesinlikle incinecekler."
Yeni, orijinal programlama, Netflix'in çekiciliğinde , Mouse House'un kıskanılacak 80 yıllık arka kataloğuna ev sahipliği yapan Disney + gibi rakip platformlardan daha büyük bir rol oynuyor .
Comscore kıdemli analisti Paul Dergarabedian, "İnsanlar bir anlamda tüm arşiv içeriğinin dikkatini dağıtıyor - gösterileri defalarca izleyebiliyorlar." Dedi. "Orada çok fazla tampon var."
Akış savaşlarının ısınmasıyla Netflix, ABD'deki yaklaşan rakipleri HBO Max ve Peacock'a arkadaş ve ofis gibi her daim yeşil hitleri kaybetti.
Parks Associates'in araştırma direktörü Steve Nason'a göre, bu yaz film sinemasının tüm gişe rekorları kıran filmdeki gecikme, daha sonra Netflix gibi yayıncılara da geleceği anlamına geliyor.
“Belki kısa vadede değil, uzun vadede Netflix'e zarar veriyor” dedi.

'Daha iyi sekil'

Ancak Netflix'in elinde başka bir araç daha var: yeni içerik yapmaya devam etmenin yollarını bulma yeteneği. Hızlı küresel genişleme sayesinde Netflix, Hollywood kapalı kalırken kısıtlamaları kolaylaştıran ülkelerde - yani İzlanda ve Güney Kore'de - üretimi artırıyor.
"Kesinlikle Netflix markası dünya çapındadır - kendi adalarını dürüstçe satın alamamaları ve orada bir şeyler vuramamaları için hiçbir neden yoktur," dedi Bock AFP'ye.

0 Yorumlar

Yorum Gönderme

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski