WhatsApp Milyonlarca Telefona Hizmet Vermeyi KestiiOS için hizmet vermeye devam edecek modeller arasında iPhone 4SiPhone 5 serisiiPhone 6 serisi ve daha üst modeller yer alıyor. Android için ise 2011 yılından sonra piyasaya sürülmüş tüm telefon modellerinin WhatsApp’ı kullanmaya devam edebileceğini söyleyebiliriz. GingerbreadAndroid 2.3.7 ve daha eski Android sürümlerinin ise artık WhatsApp’ı kullanması mümkün olmayacak.

WhatsApp, Eski Modellere Desteğini Neden Sona Erdirme Kararı Aldı?

Pek çok eski model işletim sistemi ile ilişkisini kestiğini açıklayan WhatsApp’ın böylesi radikal bir karar almış olması oldukça tartışılıyor. Ancak bu değişimin platformun daha hızlı gelişme göstereceği yönünde büyük adımlar atacağı da düşünülüyor.
Ayrıca pek çok teknoloji uzmanı tarafından da eski Android sürümlerinden bir an önce kurtulması gerekildiği söyleniyor. Yalnızca WhatsApp desteği ya da cihaz performansı açısından değil, bu önerinin asıl amacı güvenlik problemleri olarak belirtiliyor. Çünkü bilindiği üzere eski Android sürümleri, kötü niyetli uygulama ya da web sitelerine karşı yeterince önlem alabilmiş değildi.

0 Yorumlar

Yorum Gönderme

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski