Neden Becerilerinizi Geliştirmek için Online JavaScript Eğitmenine İhtiyacınız Var?


JavaScript en popüler programlama dillerinden biridir. JS , arama sorgularının istatistiklerine göre derlenen TIOBE dizininde yedinci sırada yer almaktadır Bu dil şu anda PHP, Swift, Objective-C, Ruby'den daha popüler. JavaScript, web uygulamalarından mobil uygulamalara ve sunuculara kadar bugün her şeyin çalıştığı dildir. Bugün, her tarayıcı bunu destekliyor ve böylece JavaScript'i web'in dili yapıyor.
İlk bakışta, Java ve JavaScript çok benzer isimlere sahip iki programlama dilidir ve bunlar genellikle karıştırılır. Ve her ikisi de nesne yönelimli programlama dilleri. JavaScript, mevcut bir sistem veya uygulamanın araçlarını yapılandırmak, yönetmek ve otomatikleştirmek için kullanılan bir komut dosyası programlama dilidir.

JavaScript'i Bilmek Neden Bu Kadar Önemli?
Prensip olarak, JavaScript'in yardımıyla, istediğiniz herhangi bir şeyi oluşturabilir ve bir bilgisayar veya cep telefonu gibi görünen hemen hemen her şeyde çalışacağı güveniyle dünyaya yayabilirsiniz.
JavaScript'in yaygın bir şekilde dağıtılması, Stack Overflow'un kurucu ortağı Jeff Atwood'un ünlü ifadesine yol açtı : “JavaScript'te yazılabilecek her uygulama sonunda JavaScript ile yazılacak.” Zamanla, “Atwood Yasası” olarak da adlandırılan bu ifade geçerliliğini yitirmedi.
Öğrenmeye başlamadan önce, yolun dikenli olduğunu anlamalısınız. Teori iyidir, ancak pratik olmadan sonuç olmayacaktır. Bu nedenle, her teorik blok, bir uygulama, web sitesinde etkileşimli öğeler vb. Yazacağınız uygulama ile sona erer. Bir noktada umutsuzluğa geleceksiniz, asıl mesele buna yenilmek ve öğrenmeye devam etmemek. Hala takılı kalırsanız , atanancode.com/javascript-tutor-help.html herhangi bir teknik görevi mükemmel bir sonuçla gerçekleştirmenize yardımcı olur. 
JavaScript öğrenmek için, WEB alanında en azından HTML ve CSS ile ilgili temel bilgilere sahip olmanız gerekir. Artık JS, kitap, forum, öğretici dersler, çevrimiçi kurs vb. Bilgilerini çekmek için herhangi bir kaynağı kullanabilirsiniz. Tüm bunlar, yeni başlayanlar ve ileri düzey programcılar için JavaScript'i kolayca incelemenize yardımcı olur.

0 Yorumlar

Yorum Gönderme

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski