WhatsApp'ın Kaybolan Mesajlar özelliği bu ay kullanıma sunulacak

 

WhatsApp'ın Kaybolan Mesajlar özelliği bu ay kullanıma sunulacak

WhatsApp , merakla beklenen Kaybolan Mesajlar özelliğini bu ay sunmaya başlayacak. Son birkaç aydır geliştirilmekte olan özellik, kullanıcıların yedi gün sonra otomatik olarak kaybolacak olan platformda mesaj, resim, video ve GIF'leri paylaşmasına olanak tanıyacak.

Önceki kapsamımızı kaçırdıysanız, WhatsApp bu yılın Mart ayından beri Kaybolan Mesajlar özelliği üzerinde çalışıyor. Özellik , Temmuz ayında WhatsApp 2.20.197.4 beta ile beta kanalına çıktı, birkaç ay sonra medya dosyaları için destek aldı . Sadece birkaç gün önce WhatsApp , web sitesinde özellik hakkında ek bilgiler veren bir SSS bölümü paylaştı . Şirket şimdi resmi olarak bu ay tüm WhatsApp kullanıcılarına yayılmaya başlayacağını duyurdu.

Bir de son mesaja Facebook Newsroom üzerinde şirket yazdı:  “Biz o konuşmaları kalıcı olmadığını huzur sunan düşünüyorum çünkü sen hakkında sohbet ne unutmamak için pratik olmakla birlikte biz, yedi gün ile başlıyoruz ... İnsanların, bu ay her yerde kullanıcılara sunulacak olan kaybolan mesajlardan hoşlandığını umuyoruz. "

Özellik kullanıma sunulduğunda, WhatsApp kullanıcıları uygulamada yeni bir "Kaybolan Mesajlar" ayarı görecekler. Etkinleştirildiğinde, özellik kullanıcıların kaybolan mesajları, resimleri, videoları ve GIF'leri birbirleriyle paylaşmasına olanak tanır. Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da kaybolan mesajları açma seçeneğine sahip olacaktır. Ancak grup sohbetlerinde, yalnızca grup yöneticisi özelliği etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir.

Ne yazık ki, WhatsApp'ın kaybolan mesajlar özelliği, alıcıları kaybolan mesajların içeriğini kaydetmekten veya süresi dolmadan ekran görüntüsü almaktan caydıracak herhangi bir güvenlik önlemi sunmayacak. Alıcılar da kaybolan iletileri iletebilecek ve gönderen bu konuda uyarılmayacaktır. Benzer şekilde, bu özellik kullanılarak paylaşılan medya, otomatik indirme özelliği açıksa alıcının cihazına otomatik olarak kaydedilir ve orijinal mesaj sohbetten kaybolsa bile cihazından kaldırılmaz. Bu tür güvenlik önlemlerinin olmaması, kaybolan mesajları olumlu bir ilaveden daha az yapar.

WhatsApp'ın kısa süre önce uygulamaya yeni bir depolama yönetimi aracı eklediğini belirtmekte fayda var ki bu, yarı pişmiş kaybolan mesajlar özelliğinden çok daha kullanışlı bir eklenti. Bu bağlantıyı takip ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz .


0 Yorumlar

Yorum Gönderme

Post a Comment (0)

Daha yeni Daha eski